מה ההבדלים בין עורכי דין לענייני משפחה ועבודה, ומתי יש לשכור כל אחד מהם?

מה ההבדלים בין עורכי דין לענייני משפחה ועבודה, ומתי יש לשכור כל אחד מהם?

מי הוא עו״ד לדיני משפחה?

דיני משפחה הם תחום עיסוק משפטי המתמקד בסוגיות הכרוכות בקשרי משפחה, כגון אימוץ, גירושין ומשמורת ילדים, בין היתר. עורכי דין העוסקים בדיני משפחה יכולים לייצג לקוחות בהליכי בית משפט לענייני משפחה או במשא ומתן ויכולים גם לנסח מסמכים משפטיים חשובים כמו עתירות בית משפט או הסכמי רכוש. עורכי דין מסוימים בדיני משפחה אף מתמחים באימוץ, אבהות, או עניינים אחרים שלא בהכרח קשורים לגירושין.

סיבות לשכור עורך דין לענייני משפחה

לרוב, עורך דין לענייני משפחה מייצג לקוחות בהליכי גירושין ועניינים אחרים הקשורים לגירושין. אולם דיני משפחה הם תחום עיסוק רחב יחסית, כולל נושאים כמו אומנה וזכויות רבייה. מכיוון שענייני דיני משפחה נפגעים כל כך קרוב לבית, היותו של איש מקצוע משפטי מהימן לצידך יכול לעזור לך להבטיח שיקיריך מיוצגים ומוגנים כראוי במהלך כל הליך משפטי.

עורך דין לדיני משפחה יבטיח שההליך המשפטי יעבור עם כמה שפחות הפרעות. בנוסף, איש מקצוע חיצוני יוכל לוודא שאתם פועלים בדרך הראויה ולא מושפעים מדי מרגשות שיכולים לטשטש את יכולת השיפוט שלכם.

מי הוא עו״ד לדיני עבודה?

עורך דין לענייני עבודה מסייע לעובדים וגם למעסיקים לגבי חוקי התעסוקה הפדרליים והממלכתיים שהופרו. עורכי דין לענייני עבודה מוודאים כי כל העובדים מטופלים בצורה הוגנת ועקבית והמעסיקים עומדים בכל החוקים במקום העבודה.

מתי יהיה עלי לשכור עורך דין לדיני עבודה, אם אני הוא העובד?

מעסיקים יכולים לבצע פעולות רבות שלא כדין המעמידות את העובדים בתנאים לא ראויים. עליך לפנות לעורך דין תעסוקתי בכל אחד מהמצבים הבאים:

  • הוטרדת על ידי המעסיק שלך, בין אם זה אפליה או הטרדה מינית.
  • פוטרתם מהעבודה בגין סיבה לא חוקית.
  • נאלצת לחתום על הסכם וויתור על זכויות שאתה זכאי להן.
  • המעביד הפר את החוקים הממלכתיים או הפדרליים שנוצרו לעובדים מוגנים.
  • המעסיק שלך לא העניק את ההטבות שאתה זכאי להן במסגרת חוזה העבודה שלך.

הקפד ליצור קשר עם עורך דין תעסוקתי ברגע שאתה מודע לנושא. אם תחכה לפנות לעורך דין, העיכוב עלול למנוע ממך להוכיח את ההתנהלות הבלתי חוקית שביצע המעביד וגם למנוע ממך לבקש פיצוי על הנזקים.

לסיכום, אז למה חשוב לשכור שירותי עורך דין?

בסך הכל, ניכר כי לא ניתן להדגיש יותר מדי את החשיבות של עורכי דין לדיני משפחה ולא של עורך דין לענייני עבודה. כל עורך דין מתמחה בחוקים בתחומו וחשוב על מנת לאפשר הליך משפטי תקין. עורכי דין לענייני משפחה עוזרים לבני משפחות להתמודד באופן רציונלי עם סכסוכים משפחתיים שאחרת היו עמוסים ברגשות. לעורכי דין אלה ידע וניסיון לעזור לאנשים ליישב סוגיות הנוגעות לגירושין, משמורת ילדים, הסכם ממון לפני הנישואין ומינהל עיזבון וסוגיות משפטיות אחרות המשפיעות על משפחות.

בעוד שעורכי דין לענייני עבודה מתמחים בלעזור לעובדים לקבל את הזכויות המגיעות להם, ולוודא שהמעבידים מנהלים סביבת עבודה תקינה ולפי החוקים. עורכי דין לענייני עובדה מתמחים בכל החוקים המורכבים הקשורים ביחסים בין עובד למעביד ויעזרו לכם לדעת כיצד לפעול בסיטואציות מורכבות מבחינה משפטית.

אהבתם? שתפו לחברים >

בטא-ישראל

בטא-ישראל

יכול להיות שיעניין אותך גם