כל השאלות החשובות על פנסיה חובה לעצמאים

כל השאלות החשובות על פנסיה חובה לעצמאים

גיל הפנסיה הוא אחת מנקודות המפנה המשמעותיות ביותר בחייכם, ובין אם אתם שכירים או עצמאיים אתם חוששים להגיע לזמן הזה. מהסיבה הזאת כבר מעכשיו אתם דואגים לעתיד הפנסיוני שלכם, כאשר מידיי חודש את מפרישים סכום מסוים של כסף שנועד להבטיח שתקבלו משכורת חודשית קבועה בגיל הפנסיה. אך נכון להיום לא מעט עצמאיים מחליטים לדחות את ההתעסקות עם הפנסיה מסיבות כאלה ואחרות. מהסיבה הזאת נכנס חוק פנסיה חובה לעצמאים, שמטרתו לחייב עצמאיים בדיוק כמו שהוא מחייב שכירים להפריש סכום כסף חודשי לטובת הפנסיה. כך המדינה מבטיחה כי כל אזרח שיגיע לגיל פנסיה יוכל לקיים את עצמו.

מה אומר החוק ועל מי הוא תקף?

כאמור חוק פנסיה חובה עבור עצמאיים אינו תקף לגבי כולם, ונכון להיום הוא כולל בתוכו כל עצמאי החל מגיל 21. החוק נכנס לתוקף רק בשנת 2017, כך שעצמאיים שלא הפרישו לפנסיה עד שנת 2017 אינם מחויבים לעשות זאת נכון לעכשיו

השאלה שמעסיקה אתכם ככל הנראה היא איזה סכום אתם צריכים להפריש בכל חודש? אז במידה וההכנסות שלכם מגיעות עד למחצית מן השכר הממוצע במשק תצטרכו להפריש 4.45%. אך אם ההכנסות שלכם מגיעות אל מעל מחצית מן השכר הממוצע במשק ועד לשכר הממוצע במשק תצטרכו להפריש 12.55%. מדובר על קפיצה משמעותית ולכן חשוב שתדעו בדיוק מה החוק קובע לגביכם.

האם התשלום הוא חודשי או שנתי?

המדינה מאפשרת לכל עצמאי לבחור את הדרך הנוחה ביותר עבורו להפריש לקרן הפנסיה שלו. כל עצמאי יכול לעשות זאת בצורה חודשית, שנתית או אפילו מחזורית. אך הכי חשוב שלא תדחקו את עצמכם לפינה ותגיעו למצב שבו אין לכם כסף להפריש לפנסיה כי אז אתם בעצם עוברים על החוק.

אם אתם לא יודעים מהי הדרך האידיאלית ביותר לעסק שלכם, מוטב להתייעץ עם סוכן ביטוח פנסיוני. מדובר על איש מקצוע מיומן אשר יוכל לספק לכם את התנאים הטובים ביותר עבורכם באופן אישי. כך תוכלו לדעת שאתם דואגים לעתיד שלכם, אך גם דואגים לעסק שלכם שנמצא תמיד תחת זכוכית מגדלת.

גם שכיר וגם עצמאי? כך תתנהל נכון

במידה ואתם גם עצמאיים וגם שכירים, החוק קובע כי אתם לא צריכים להפריש סכום נוסף של כסף במידה ואתם עומדים בתנאים שהסברנו עליהם בפסקה השנייה. במידה והסכום שאתם מפרישים בכל חודש בתור שכירים אינו עומד בקריטריונים הללו, אז כמובן שאתם צריכים לבצע השלמה של הסכום בתור שכירים.

מדובר על נושא סבוך מאוד, וככל הנראה לבד יהיה לכם מאוד קשה להתנהל בצורה נכונה. לכן פנו לאיש מקצוע על מנת שינהל את התיק הפנסיוני שלכם ויוכל לסייע לכם ולהסביר לכם כמה אתם צריכים להפריש על מנת לעמוד בחוק.

אהבתם? שתפו לחברים >

בטא-ישראל

בטא-ישראל

יכול להיות שיעניין אותך גם