חשיבות ימי הגיבוש לעובדים שלך

חשיבות ימי הגיבוש לעובדים שלך

תדמיינו לכם מצב שבו יש לכם השפעה של התפקוד של העובדים שלכם, ואתם אלה שיכולים להכריע כיצד העובדים שלכם יעבדו ואיזה תמורה הם יתנו לעסק שלכם. נשמע כמו הצעה חלומית? אז זה בהחלט משהו שנמצא בידיים שלכם. ימי גיבוש לעובדים יכולים להיות הדרך שלכם לתגמל את העובדים, ולגרום לכם לתת תפוקה הרבה יותר משמעותית בעבודה עצמה. מוכנים לשמוע מדוע כל כך חשוב לעשות ימי גיבוש לעובדים? המאמר הבא הוא בשבילכם.

תנו לעובדים שלכם להכיר אחד את השני

תחשבו על מצב שחיפשתם לכבס ולגהץ את בגדי העבודה שלכם, תעדיפו לחפש מכבסה בתל אביב כדי שתהיה כמה שיותר קרוב אליכם באיזור המרכז, אבל מה יקרה אם אחרי שנכנסתם, שמתם לב שאף אחד מהעובדים לא מתקשר עם השני? האם המכבסה הזאת באמת יכולה לעבוד כמו שצריך? ככל הנראה התשובה שלכם תהיה שלילית. אז זה לא באמת משנה איזה עסק יש לכם, התקשורת בין העובדים היא דבר הכרחי שיכול לשנות את חוקי המשחק ולהפוך את העסק שלכם ליעיל הרבה יותר.

בעזרת ימי גיבוש אתם בעצם יוצרים תלכיד מיוחד שיהיה קשה להתמודד איתו, ומאפשרים לעובדים שלכם להכיר האחד את השני גם מחוץ לשעות העבודה. זוהי ההזדמנות אולי היחידה שלהם לפתח שיחות יותר אישיות, ולהבין מי באמת עובד איתו בעבודה. היתרון של יצירת תלכיד אחד בין עובדי החברה הוא קריטי, וחשוב מאוד לדאוג שזה קורה באופן שכיח.

כל העובדים תורמים באופן שווה

בעבודה לכל אחד יש את התפקיד שלו, ובאופן טבעי נוצרים מעמדות שקשה מאוד לגשר עליהם. אך בימי גיבוש תמונת המצב שונה לחלוטין, כל העובדים עושים בדיוק את אותו הדבר ומשתפים פעולה האחד עם השני. המנהל עושה את אותם הדברים ביחד עם העובד, ולהפך כמובן – ומכאן הדינמיקה הופכת להיות הרבה יותר מיוחדת.

אם תצטרכו להעביר צידניות במקום העבודה ממקום למקום, ככל הנראה עובד ספציפי יעשה את המטלה הזאת. אך בימי הגיבוש כולם שווה באותה המידה, וזה בעצם מה שגורם לדיסטנס בין כל העובדים להתפוגג. כל אחד מהעובדים מרגיש כי הוא תרם באופן שווה, וזה בהחלט יכול לשפר את מצב הרוח.

לטעון מצברים לקראת ההמשך

אז רגע לפני שאתם סוגרים יום גיבוש לעובדים שלכם, הינה עוד סיבה אחרונה למה כדאי לכם לבצע ימי גיבוש אחת לכמה חודשים. כאשר העובדים נמצאים במתכונת של עבודה במשך מספר חודשים ברציפות, באופן טבעי הם נשחקים ומרגישים כי הם מאבדים את החשק ואת הרצון להמשיך לעבוד. לא מעט עובדים אפילו מתפטרים בגלל הדברים הללו, וזה בהחלט יכול להיות בעייתי עבורכם.

בעזרת ימי גיבוש אתם מאפשרים לעובדים להתנתק מהלחץ והסטרס של העבודה וגם של הבית, ופשוט לצאת ליהנות למשך יום אחד שלם. אל תשכחו כי יש עובדים שלא יכולים להרשות לעצמם את ימי המנוחה הללו, וזה יכול להיות עבורם כמו אוויר לנשימה.

אהבתם? שתפו לחברים >

בטא-ישראל

בטא-ישראל

יכול להיות שיעניין אותך גם